Beseda s olympionikmi
Pridané: 29. november 2019 / Text a Foto: ZŠ Sama Cambela

Dňa 24. októbra 2019 sa žiaci našej školy zúčastnili besedy s olympionikmi Elenou Kaliskou, Martinou Jašicovou-Halinárovou a Matejom Kazárom. Dozvedeli sa tak veľa užitočných informácií o biatlone, o živote vrcholových športovcov, histórii olympionizmu, ale dostali aj odpovede na praktické otázky, ako sa vystupuje z kajaku, aké má kajak rozmery, alebo čo znamená „eskimák“. Ďakujeme našim olympionikom za ich návštevu u nás, záložky a pexesá, ktorými nás odmenili, aj za autogramy, ktoré nám na záver poskytli.

Beží celá škola
Pridané: 22. november 2019 / Text: Zdravá škola / Foto: Mgr. Peter Polóny

Tradičná športová aktivita „Beží celá škola“ sa na našej škole uskutočnila 15. novembra, kedy sme tým najprirodzenejším pohybom, ktorým je beh, podporili myšlienku Svetového dňa behu. Všetkým žiakom po odbehnutí jedného okruhu na bežeckej dráhe prišlo určite vhod občerstvenie v podobe ovocného džúsu.

Exkurzia do Vysokých Tatier
Pridané: 2. november 2019 / Text a Foto: Alžbeta Milovská, Monika Šmoldasová, Patrícia Pokorná

Dňa 17. októbra 2019 sme my šiestaci boli na exkurzii vo Vysokých Tatrách. Išli sme lanovkou z Tatranskej Lomnice na Skalnaté pleso. Po prechádzke okolo plesa a prestávke sme sa lanovkou zviezli dolu. Chvíľu sme šli autobusom a vystúpili sme pri lesnej cestičke. Začala sa dvojhodinová túra. Stúpali sme z Tatranskej Lesnej popri Studenovodských vodopádoch na Hrebienok. Po občerstvení sme pešo zišli do Starého Smokovca, kde na nás čakal autobus. Všetkým sa nám v Tatrách veľmi páčilo.

Október plný mimoškolských aktivít
Pridané: 29. október 2019 / Foto: Mgr. Dana Haviarová

Dopravné ihrisko / 27. 9. 2019 / fotogaléria »
Šarkaniáda / 11. 10. 2019 / fotogaléria »
Školský les / 23. 10. 2019 / fotogaléria »
Deň remesiel / 29. 10. 2019 / fotogaléria »

Školský les
Pridané: 29. október 2019 / Text: Romana Krupová, 6. A

Dňa 23. 10. 2019 sme sa my, žiaci šiesteho ročníka, podujali začať s výsadbou stromčekov do školského lesa. Stromy sme sadili na Pôlči v chotári Slovenskej Ľupče. Počasie nám vyšlo krásne, už od rána svietilo slnko. Keď sme prišli na miesto, posilnili sme sa desiatou a vypočuli si návod na sadenie stromčekov. Do ruky sme dostali motyky a išlo sa sadiť. Robota to nie je najjednoduchšia, no ten pocit, že pomáhaš, je na nezaplatenie. Každý sme dostali bagetu a džús. Keď sme si oddýchli, vydali sme sa na približne dvojhodinovú prechádzku cez jesenné kopce a lúky. Domov sme prišli unavení, no nabití pozitívnou energiou z toho, že sme vysadili viac ako 400 stromov a aspoň trochu pomohli prírode. Za pomoc, inštruktáž, materiál, náradie a občerstvenie ďakujeme p. starostovi Lamperovi a p. Urbanovi - riaditeľovi OPL.