projekty »
Projekt DIGIŠKOLA
Koordinátor projektu: Jana Krížová

Naša škola sa zapojila do projektu DIGIŠKOLA, ktorého hlavným cieľom je modernizácia vyučovacieho procesu za elektronickej podpory. Ide o národný projekt Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva, ktorý realizuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky v spolupráci s Metodicko-pedagogickým centrom a je financovaný z prostriedkov Európskej únie v rámci Operačného programu informatizácia spoločnosti. Naša škola sa do projektu prihlásila a aj uspela. Získali sme interaktívnu tabuľu, notebook a 20 tabletov na vybavenie tabletovej učebne. Každá škola zapojená do projektu sa zaviazala vytvoriť školské projekty na vybrané témy. My sme si vybrali oblasť "Máme radi Slovensko" a druhou témou je "Videoexperiment". Koordinátorom projektu na škole je Jana Krížová a školské projekty vypracuvávajú žiaci 1. B triedy.

VIETE TO? V druhej časti projektu DIGIškola sme si vybrali tému "videoexperiment", kde sme sa zamerali na problematiku plynného skupenstva hmôt - vzduch. Je to plyn, ktorý je pre náš život nevyhnutný. Stretávame sa s ním od malička a v každodennej realite. Z tohto dôvodu sme sa na jeho vlastnosti bližšie pozreli a chceli sme ozrejmiť najmä otázku tlaku vzduchu. Ten sme prostredníctvom dvoch žiackych pokusov dokázali. Takže... UŽ VIEME.

Čo iný dom, to iné remeslo v ňom - o projekte »
Čo iný dom, to iné remeslo v ňom - video »
Fotogaléria - Čo iný dom, to iné remeslo v ňom »
Viete to? - videoexperiment - video »