Hviezdoslavov Kubín / školské kolo
Pridané: 23. január 2018 / Text: Mgr. Marcela Kramcová / Foto: Mgr. Mária Blanárová

Súťaž v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín patrí k už tradičným stretnutiam víťazov triednych kôl v našej škole. V uplynulých dňoch takmer 40 žiakov z prvého a druhého stupňa súťažilo v prednese umeleckého slova.
POÉZIA: I. Kategória - 1. Ema Kováčiková zo 4.B, 2. Alexandra Fašangová zo 4.A, 3. Lujza Filipková z 3.A. II. kategória - 1. Tomáš Pondelík z 5.B, 2. Hana Soláriková z 5. B, 3. Adriana Babničová z 5.A. III. Kategória - 1. Ivona Petríková z 8.A, 2. Vanesa Voskárová zo 7.A, 3. Tatiana Barlová zo 7.A.
PRÓZA: I. Kategória - 1. Šimon Lakomčík z 3.A, 2. Alžbeta Milovská zo 4.B, 3. Ela Dzúriková zo 4.A. II. kategória - 1. Andrej Kučera zo 6.A, 2. Jakub Lukačko z 5. A. III. Kategória - 1. Nella Soláriková z 8.A, 2. Timea Matiašová z 8.A, 3. Bianka Bučková z 9.B.
Všetkým šiestim víťazom vo svojich kategóriách držíme palce pri ich vystúpení v okresnom kole, kde budú reprezentovať našu školu.

Výsledky okresného kola OLYMPIÁDY v ANGLICKOM JAZYKU
Pridané: 22. január 2018 / Text: Mgr. Michal Bacík

Po školskom kole Olympiády v anglickom jazyku, ktoré sa uskutočnilo 20. novembra 2017, reprezentovali našu školu víťazi kategórií 1A a 1B Filip Šarík zo 7. B a Matej Mydlo z 9. A triedy v Banskej Bystrici na okresnom kole. Dňa 16. januára 2018 sme im držali palce a dúfali, že sa presadia aj medzi žiakmi banskobystrických škôl. Obaja to nemali ľahké, v skupine 1A súťažilo 13 žiakov a v skupine 1B 18 žiakov. Matej Mydlo sa umiestnil na krásnom 3. mieste v kategórii 1B a Filip Šarík sa stal podľa nových pravidiel hodnotenia úspešným riešiteľom v skupine 1A. Pre Filipa to bola prvá skúsenosť na olympiáde v cudzom jazyku v okresnom kole vôbec. Obidvom žiakom srdečne blahoželáme.

PRÍRODOVEDA trochu inak
Pridané: 19. január 2018 / Text: Mgr. Dana Haviarová

Cez jednu zasneženú stredu zavítala k nám návšteva z lesov. Teta Lenka a teta Tánička z LZ nám pripravili veľmi pekné dopoludnie plné zaujímavostí a informácií zo života lesných zvierat a rastlín. Vyskúšali sme si, aké to majú vtáčí rodičia ťažké, keď sa musia starať o mláďatá a nosiť im potravu do hniezda. Opravili sme staré a zavesili nové kŕmidlá, doplnené o všakovaké fajnoty vhodné do vtáčích zobáčikov. Takýto deň si veľmi radi zopakujeme.

Prírodoveda s lesníkmi / fotogaléria »

NOVOROČNÝ ŠACHOVÝ TURNAJ Banská Bystrica 2018 a GPX žiakov konaný pri príležitosti 25. výročia vzniku SR
Pridané: 9. január 2018 / Text: Mgr. Dana Haviarová

25. výročie vzniku Slovenskej republiky oslávili priaznivci šachu v Banskej Bystrici na tradičnom novoročnom šachovom turnaji, ktorý sa konal 3. 1. 2018 a mal rekordnú účasť. Spolu na turnaji v priestoroch spojenej školy v Kremničke súťažilo 176 šachistov z 5-tich krajín. V hlavnom turnaji, ktorý má históriu 22 rokov hralo 90 hráčov a v žiackom turnaji GPX sa ich zišlo 86 a bolo sa na čo dívať, ako sa aj v najmladších kategóriách dievčat a chlapcov do 8 rokov bojovalo a zadarmo sa ani tu bodíky nerozdávali. Turnaje sa hrali švajčiarskym systémom na 7 kôl a s tempom 2 x 15 minút na partiu podľa nových pravidiel FIDE. Garanciu nad podujatím prevzala pani štátna tajomníčka MŠ VVaŠ SR Mgr. Oľga Nachtmannová, ktorá pozdravila účastníkov a spolu s primátorom mesta Banská Bystrica Jánom Noskom a predsedom Miestneho odboru Matice Slovenskej JUDr. Pavlom Boroňom sa zúčastnila slávnostného otvorenia podujatia. Aj malí šachisti z našej školy prerušili prázdninový oddych a išli nazbierať svoje prvé body v riadnom turnaji a získali nové skúsenosti. Všetkým sa darilo super, nikto neodišiel naprázdno.

Šachový turnaj / fotogaléria »

Úspech strelcov
Pridané: 21. december 2017 / Text: Mgr. Alena Luptáková

Po roku sa naša škola opäť vrátila na okresný strelecký trón. Zaslúžili sa o to naši strelci Nina Majerová, Margaréta Melišová a Adam Bátory, ktorí na okresnom kole v streľbe zo vzduchovej pušky nezaváhali a v súťaži družstiev si počtom bodov 512 vystrieľali 1. miesto. Pri vyhlasovaní výsledkov sa naša radosť ešte zdvojnásobila, pretože v súťaži jednotlivcov sa na stupeň víťazov v kategórii dievčat postavila Nina Majerová a v kategórii chlapcov Adam Bátory. Celému družstvu gratulujeme a budeme im držať palce na krajskom kole.